Von zo starých štruktúr

Autor: Kristína Lorková | 21.2.2014 o 23:00 | (upravené 1.10.2015 o 21:51) Karma článku: 4,68 | Prečítané:  405x

Človek pácha všelijaké skutky zodpovedajúcim jeho svetonázoru, štandardom, psychickému rozpoloženiu a nastaveniu mysle. Je to skvelý fakt, no aby s ním bolo dobre vynaložené, je treba sa veľa učiť.

 

Nik sem nespadol napumpovaný najušľachtilejšími ideálmi a s batohom nevyčerpateľného pozitivizmu. Všetci máme svoju výchovu, zázemie a z toho plynúce videnie sveta. Priznajme si, že aj trochu pokrivené a obmedzené. Zbytočné je sa odvolávať na rodičov a kadejakých neprajníkov, čo nám brzdili vývin. Všetci sme obeťami obetí a aj oni tie svoje presvedčenia nadobudli v nejakom (nevhodnom) prostredí. Je našou úlohou zveľaďovať svoju osobnosť, búrať múry v mysli a transformovať svoju tvorivosť, ktorou, mimochodom, disponujú všetci a nie len umelci, v konanie dobra v najrôznejších podobách.

Je fascinujúce, že všetci v sebe máme potenciál tvorenia obrovských „vecí“. Hranica medzi správnym a nesprávnym využitím je krehká, stojí však za to ísť ušľachtilou cestou. Je náročná a po všetkom úsilí máte pocit nedocenenia a ste úplne vyžmýkaný. Ale to viete, keď dozrie čas, zožneme, čo sme zasiali.

Zopakujem to. Sme poznačení skostnateným nahliadaním na život a hlboko vrytými psychickými blokmi. Nekŕmte ich sebaľútosťou a strachom aspoň čiastočne si osedlať dianie vo vašom živote. Nerobme z pomstychtivosti ďalšiu zlobu, vráti sa. Prestaňte klásť vinu prostrediu, rodičom, zlej pani učiteľke, tomu a onomu. Všetci sme utŕžili takéto rany na duši. Sme tu so svojimi neduhmi a je len na nás aby sme ich postupne niekam do diaľav vyšmarili. Najprv odpustite, zavrite kapitolu, zabudnite, primieste do vášho bytia trocha (seba)lásky, pokúste sa vymaniť zo starých názorových štruktúr a ďalej univerzálne recepty nesiahajú. Ďalej je to váš jedinečný život, do ktorého vám boli postavené osobnosť posilňujúce prekážky a najrozmanitejšie schopnosti vytvárať tu príjemné miesto.

Poznámka: Fotka je z našej záhrady. Ísť chodníkom spokojného života znamená aj prechovávať v sebe lásku (kameň v tvare srdca).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Fico rieši elektrinu len na strednom Slovensku, cena však stúpla aj inde

Začiatkom roka niektorým domácnostiam extrémne stúpli ceny elektriny. Minulý týždeň proti šéfovi regulačného úradu Jozefovi Holjenčíkovi zasiahol premiér Robert Fico.

DOMOV

Lipšica obvinili pre nehodu z prečinu usmrtenia

Exposlancovi zatiaľ obvinenie nedoručili.


Už ste čítali?